Újabb három közvetlen járatot indított el Budapestről a Wizz Air. A nemrég bevezetett Brüsszel-Zaventem, Stuttgart és Valencia után a magyar fővárosból már Brassóba, Bukarestbe és Jerevánba is repülhetnek utasaik.
Románia két fontos központjával bővül a Wizz Air kínálata Budapestről. A főváros, Bukarest jelentős építészeti emlékei, többek közt palotái, kolostorai és diadalíve kihagyhatatlan látnivalókat szolgáltatnak. Az erdélyi koronavárosként is ismert Brassó pedig szintén történelmi múltja és a Déli-Kárpátok öleléséből származó kirándulóhelyei miatt lehet örökre szóló élmény az utazók számára.
Idén nyártól Örményország is elérhető Magyarországról: a felfedezni vágyók közvetlenül Jerevánba repülhetnek, ahol az év nagy részében napsütéses idő kényezteti az ide látogatókat. A látványos építészeti különlegességek között szerepel a lépcsőzetes Cascade komplexum, az Operaház, a világ egyik leggazdagabb középkori könyvtára, a Matenadaran múzeum,valamint rengeteg olyan hangulatos és pezsgő köztér, amelyet semmiképp nem érdemes kihagyni.
Izgalmas turisztikai és gazdasági lehetőségek
„Budapest-Brassó járat indítása mindkét város és mindkét ország számára fontos lépés" – emelte ki Antal Ferenc, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) helyettes államtitkára, a Budapest Airport igazgatóságának tagja a járat megnyitó ünnepségén kedden Budapesten a Liszt Ferenc-repülőtéren. Brassó a térség azon területei közé tartozik, amelyek a történelem viharai közepette is képesek voltak megőrizni jelentőségüket. Az új légi járat pedig lehetőséget teremt arra, hogy ne csak Brassóba, hanem a térség más részeibe is könnyedén eljuthassanak az utasok– mondta.
„A budapesti repülőtérről idén nyáron a világ több mint 130 úti céljára repülhetnek közvetlenül utasaink" – hangsúlyozta Bogáts Balázs, a Budapest Airport kereskedelmi vezérigazgató-helyettese az eseményen. A brassói összeköttetés rég várt hidat biztosít Székelyföld és Magyarország között, és a jereváni légi kapcsolat is izgalmas turisztikai és gazdasági lehetőségekkel kecsegtet.
„Ez is hozzájárulhat majd ahhoz, hogy várakozásainknak megfelelően idén a 16,2 milliós, pandémia előtti rekordot is meghaladja a repülőtér utasforgalma" – vélekedett.
A légitársaság az idei új útvonalak bevezetése mellett 2024 júniusában két újabb modern Airbus A321neo repülőgépet állított üzembe a budapesti bázisán, így már 16 repülőgéppel szolgálja ki a magyar utasokat a fővárosból.
(forrás:turizmus.com)